V Srednji vasi so učenci, ki so med šolskim letom pridno brali, za nagrado večer preživeli v šoli. Zaradi drugačne situacije smo letošnje dejavnosti organizirali po razredih. V sredo, 9. 6., smo se v popoldanskih urah dobili v šoli. Učiteljice so za začetek učencem prebrale pravljice, nato pa so se v branju preizkusili še učenci sami. Učenci prvih razredov so v nadaljevanju večera poustvarjali pravljico z dramatizacijo, učenci drugega razreda pa so oblikovali likovne izdelke in se igrali različne športne igre. Učenci tretjega razreda so se spoznavali z »rapom« in pisali svoje pesmi in rime, četrti razredi pa so brali in se preizkusili v ustvarjanju knjižnih kazalk. Noč knjige je minila hitro, saj so bile dejavnosti učencem zanimive in zabavne. Čestitamo vsem, ki so med šolskim letom pridno brali, v naslednjem šolskem letu pa k branju vabimo še ostale učence.

Učiteljice PŠ Srednja vas