V letošnjem šolskem letu se je prvič zgodilo, da smo na naši podružnični šoli v prvi razred sprejeli samo štiri prvošolce. Kljub temu na šoli ni bilo prav nič manj slovesno.

Učence je prišla pozdravit gospa ravnateljica Mojca Rozman in jim zaželela veliko uspeha. Gospod župan Jože Sodja je v imenu občine Bohinj učencem podaril majice, od vodje bohinjskega obrata Lipa Bled Dušana Petka, pa so učenci dobili odsevne jopiče, da bodo kot najmlajši udeleženci v prometu še bolj opazni.  Policista sta zato že naslednji dan učence pospremila na krajši sprehod po šolski poti v okolici šole in učence opozorila na nevarne odseke in pravilno prečkanje ceste. O prometnih znakih in obnašanju na cesti pa sta učence v lutkovni predstavi Nika in promet opozorila tudi prvošolka Nika in policist.

Jožica Kašca