V tednu Trajnostne mobilnosti smo v šolo hodili s PEŠBUSom, javnim prevozom, skiroji in kolesi.

Od 18. do 29. septembra 2023 smo v sodelovanju z Občino Bohinj pristopili k projektu Trajnostne mobilnosti. 14 dni smo v veliki večini v šolo prihajali na trajnostne načine. V šoli smo v ta namen beležili trajnostne načine prihodov in izpolnjevali vozovnico in ugotovili, da nam gre zelo dobro. Pri akciji so se nam pridružili tudi nekateri otroci in starši iz vrtca.

Učenci iz Srednje vasi so se lahko vsakodnevno pridužili Pešbusu. Ob tej priliki bi se najlepše zahvalili vsem spremeljevalcem na Pešbusu!  Za učence iz Češnjice in Studora pa smo ob koncu akcije organizirali prav poseben prihod v šolo – skupaj z učiteljico in vrstniki so se zjutraj odpravili v šolo s skiroji. Skiroje smo ob letošnjem tednu mobilnosti v dar dobili od občine Bohinj, kateri se zanje res lepo zahvaljujemo. Sedaj jih bomo lahko uporabljali večkrat skozi celo šolsko leto.

Učiteljice podružnične šole